Wpółczesne monety 2 zł

Wpis

czwartek, 31 maja 2012

Wkrótce monety 2 zł z okazji EURO

Zaledwie kilka dni dzieli nas od długo oczekiwanej emisji monet okolicznościowych z okazji Mistrzostw Europy rozrywanych w Polsce i na Ukrainie. Ale to nie z tego powodu dwójka ta jest wyjątkowa. Wyjątkowy bowiem jest fakt, iż już 6 tygodnie przez wydaniem cena 2 zł EURO przekroczyła 7 zł na aukcjach allegro. Do tej pory rekordowa kwota wyniosła ok. 5 zł.

Mogło by się wydawać, iż będą to idealne monety okolicznościowe 2 zł do inwestycji. Tylko należy zaznaczyć, iż cena ta będzie już o 350% wyższa od emisyjnej. Dlatego też ciężko przypuszczać, aby w przyszłości dalej wzrastała w tak szybkim tempie. Oczywiście idealnym rozwiązaniem byłaby wymiana w banku za 2 zł. Ale i tutaj mamy dwie przeszkody. Pierwsza polega na limicie, ponieważ w oddziałach NBP będzie można jednorazowo wymienić jedynie 20 sztuk monet. Poza tym aby w ogóle dostać się do kasy, trzeba będzie się wystać w gigantycznych kolejkach.

Co bardziej wytrwali kolekcjonerzy powinni pamiętać rok 2008, kiedy to po 2 zł Sokoła Wędrownego kolejki ustawiały się już dzień wcześniej. Oczywiście było to tez spowodowane nagonka w telewizji. Wiele osób nieznających się całkowicie na numizmatyce zapragnęło wzbogacić się w krótkim czasie. Tym razem o monetach dwuzłotowych EURO nie jest tak głośno. Jednak mimo wszystkich należy uzbroić się w dużą cierpliwość aby zdobyć jakieś numizmaty bezpośrednio w banku.

Szczegóły wpisu

Tagi:
Autor(ka):
monetydwuzlotowe
Czas publikacji:
czwartek, 31 maja 2012 23:11

Polecane wpisy